Mystica
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61 Empty Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61

Δημοσίευση  Angelic Dragon Πεμ Μάης 20, 2010 4:13 pm

Please μη μου πείτε ότι κάνω διαφήμιση. Θέλω πραγματικά να μάθω τι γνώμη σας σχετικά με τη συγκεκριμένη στήλη του περιοδικού αυτού που σε αυτό το τεύχος φιλοξένησε μια συνέντευξη τις Lady Blackmoon. Βεβαια δεν ήταν μονο η συνέντευξη που ήταν μια χαρά και μπράβο σου L.B. αλλα εμενα με ενόχλησε θα έλεγα το ότι η αρθρογράφος κάνει λόγο μονο για τι Wicca. Αν δεν κάνω εγώ λάθος το "Isthar" Occult Fanzine δεν είναι αποκλειστικά ένα "wiccaνικό" fanzine και ετσί όπως τα γραφει σίγουρα θα έδωσε την εντύπωση ότι είμαστε μονο wicca εδώ πέρα...
Angelic Dragon
Angelic Dragon
Συντάκτης
Συντάκτης

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61 Empty Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61

Δημοσίευση  Ingmar Παρ Μάης 21, 2010 12:00 pm

Άλλο συνέντευξη κι άλλο άρθρο/ στήλη γνώμης-πληροφ.-ιδεών...

Σε μια συνέντευξη ουσιαστικά απαντά όχι ο αρθρογράφος αλλά ο συνεντευξιαζόμενος. Και ο τελευταίος ΕΑΝ περιοριστεί στα της Γουϊκας, τούτο δεν σημαίνει μια άποψη/προσανατολισμός που αφορά το Α και το Ω ενός εντύπου! Υπάρχει διαφορά...
Ingmar
Ingmar
New Moon

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61 Empty Απ: Ποια είναι η γνώμη σας για τι στήλη Witch School του Περιοδικού Mystery τεύχος 61

Δημοσίευση  Lady Blackmoon Παρ Μάης 21, 2010 10:03 pm

Χεχε, καλή ερώτηση Χριστίνα. Ωστόσο ούτε εγώ που έδωσα τη συνέντευξη, ούτε η αρθρογράφος δεν αναφέρει οτι είμαστε περιοδικό που ασχολείται μονάχα με τη Wicca. Το τονίζει μάλιστα οτι πραγματεύεται θέματα που αφορούν τον αποκρυφισμό γενικότερα. Αλλά και πάλι, η Wicca τί είναι; Δεν είναι ΚΑΙ μαγεία γριμορίων; Δεν είναι ΚΑΙ αποκρυφισμός; ΚΑΙ παλαιά θρησκεία;

Το μοναδικό που ίσως να παραξενενεύει, είναι που το zine μας διαφημίζεται σε στήλη που παραπέμπει κυρίως σε μαγεία/ιστορία της Wicca. Κάποιος που δεν ασχολείται με Wicca, νομίζω οτι δεν θα κοιτάξει καν τη στήλη του Witch School.

Και πάλι, ωστόσο, ευχαριστούμε το περιοδικό Mystery που μας φιλοξενεί στις σελίδες του.

)0(
Lady Blackmoon
Lady Blackmoon
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : ΓΑΙΑ

http://www.myspace.com/angelikablack  http://sisterhoodofhecate.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης